top of page

Masna v Masné ulici

Práce: návrh interiéru bytu v funkcionalistickém domě v ulici Masná

Návrh: 2023

Realizace: 2023

Příběh: Řešený byt se nachází v ulici Masná, která je jedna z nejstarších ulic v Praze. Ulice své jméno získala od řezníků – masařu, kteří zde nabízeli své zboží a z názvů Masný trh, U masných krámků se dostalo k Masné ulici. Historicky patřili řezníci k nejvýznamnějším řemeslníkům. Inspirace tedy přišla sama a ještě něž jsme nevkročili do bytu. Byt se nachází ve funkcionalistickém domě, nově zrekonstruovaném objektu. Byt sám o sobě má příjemnou atmosféru díky vyšším stropům, většími okny a příjemné velikosti pokojů.

 

Motiv: Následujeme záměr vytvoření klidného útočiště v centru města s odkazem na historii domu a umístění v Masné ulici. Byt bude čistě pánská záležitost, tudíž budeme následovat jednoduchost, kvalitu materiálů a lehkou strohost, která nám zajistí čistou minimalistickou atmosféru s prvky kvalitních materiálů a zajímavých geometrických detailů. Pojmeme interiér i umělecky, na krásné barevné moderní obrazy navážeme s lehkou barevností i do interiéru, tak aby společně tvořily celek a harmonicky se doplňovaly.

 

Materiály vhodné pro náš dům a umístění v srdci starého města jsou kámen, terrazo, dřevo a chromové detaily.  Např. u dřeva pracujeme se všemi možnými variantami od masivu, po dýhu, dýhu z kořene tzn. kořenici.

Podlahu navrhujeme v typickém stromečku, ale moderní bělené variantě. Zároveň světlá podlaha příjemně odráží světlo vcházející do bytu a doplníme ji dřevem tmavším, abychom lehce ergonomicky poupravili chodbovou část bytu.

Kov v podobě chromu či nerezové variantě nám přinese jemnou šedou záři, typickou pro nože a kovové pulty v masařství. Světla odkazují na oblíbenou uzeninu – párečky a doplníme i jiné minimalistické napodobeniny.

Barvu masa si vypůjčíme na textil, strukturu zase v podobě mramorování na mramorovém obkladu.  K masu neodmyslitelně patří hořčice, BBQ omáčka. V našem pojetí si vypůjčíme barvu pro koupelny. 

To vše zabalíme do podoby tak, aby neznalému zůstal příběh zatajen do doby, než se ho dozví…

bottom of page