top of page

Masna aneb řeznictví v jiném podání

Práce: návrh interiéru bytu v funkcionalistickém domě a následná kompletní realizace

Návrh: 2023

Realizace: 2023

Příběh:  Interiér bytu ovlivnil jak investor, tak lokalita, kde se nachází. Byt se nachází ve funkcionalistickém domě v lokalitě, kde historicky sídlili řezníci a uzenáři. Byt je čistě pánská záležitost, tudíž následujeme jednoduchost, kvalitu materiálů a lehkou strohost, která nám zajišťuje čistou minimalistickou atmosféru s kontrasty kvalitních materiálů a zajímavých geometrických detailů. Interiér je pojat i umělecky, na krásné barevné moderní obrazy ze sbírky investora navazujeme s lehkou barevností i do interiéru, tak aby společně tvořily celek a harmonicky se doplňovaly. Řezníky a uzenáři jsme se inspirovali v průběhu celého navrhování a proto jsme byt pojmenovali Masna.

 

Motiv: Materiály vhodné pro náš dům a umístění v srdci starého města jsou kámen, terrazo, dřevo a chromové detaily.  Např. u dřeva pracujeme se všemi možnými variantami od masivu, po dýhu, dýhu z kořene tzn. kořenici. Tak jako řezník pracuje s celým kusem zvířete. 

Podlaha v typickém stromečku, ale moderní bělené variantě. Světlá podlaha příjemně odráží světlo vcházející do bytu a doplňuje ji elegantní dřevo tmavší, které společně pomáhají byt proporčně zharmonizovat.

Kov v podobě chromu či nerezové variantě nám přináší jemnou šedou záři, typickou pro nože a kovové pulty v masařství. Světla odkazují na oblíbenou uzeninu – párečky a doplňují je i jiné minimalistické napodobeniny od paštiky po tlačenku.

Barvu masa si vypůjčíme na textil, strukturu zase v podobě mramorování na mramorovém obkladu.  K masu neodmyslitelně patří hořčice, BBQ omáčka, křen, v našem pojetí si půjčujeme barvy do koupelen, pepř a paprika nám ožijí v ložnici.  

​To vše je zabaleno do podoby tak, aby neznalému zůstal příběh zatajen do doby, než se ho dozví…

bottom of page