top of page

Smíchovská NEchata

Práce: návrh interiéru bytu v developerském projektu a následná realizace

Návrh: 2022

Realizace: 2022-2023

Myšlenka: Byt se nachází v Smíchovském projektu Neugraf, jedná se o městný moderní dům s industriálními prvky odkazujícími na původní historickou tiskárnu v ulici Grafická. Dům sám o sobě ukazuje svou industriální tvář ve velkých plochách betonu, tmavých oknech, jednoduché šedé fasádě, kovových prvcích. Vzhled domu je tvrdý, neútulný, ale zase čistý a nadčasový. Je na Smíchově, který útulnosti moc nečíší. Místo v samém srdci městského života, tepající okolní infrastrukturou, moderními kancelářskými domy, rychlým životem. Náš byt je to srdce, za kterým když zavřete dveře, budete ve svém příjemném, klidném, přírodním „doma“. Výhled z velkého francouzského okna nám podporuje atmosféru že jste vlastně úplně jinde než jste, koukáte do střech a fasád starých činžovních domů, vidíte nebe, stromy…

Do toho nám zapadli investoři, kteří mají v oblibě relax v přírodě a pořádné výšlapy. 

Motiv: Interiér je plný útulného dřeva ale jen na dvou místech – na podlaze a stropu. Ostatní prvky budou ve svém minimalistickém pojetí – bílé, černé, světle šedé. Ale dřevo dodá tomuto minimalismu skutečnou hřejivou útulnost.

Podpoříme lehce industriální styl budovy, ale přetvoříme ho do jemnosti a doslova příjemnosti.

 

Materiály jsme zvolili opět přírodní, ale ve své drsnější poloze. Kamennou desku jsme na hranách nechali štípanou, keramické světla jsou ručně dělané tedy nedokonalé, hlíněná omítka je strukturované a flekatá. To jsme doplnili subtilními černými prvky jako kovová knihovna, lustr v ložnici, úchytky.

bottom of page