top of page

U vodopádu

Práce: návrh interiéru bytu a kompletní management realizace

Návrh: 2023

Realizace: 2024

Přání na počátku: Vytvořit otevřenější vzdušnější prostor pro život, zároveň však s možností úkrytu. Jednoduchý design, jehož součástí budou přírodní materiály, dominantní prvek a pokojové květiny.

 

Navržené řešení: Hlavní obytný prostor se zvětšuje a částečně propojuje s další místností – toho je dosaženo odstraněním příčky mezi oběma místnostmi, zároveň však v nové (posunuté) poloze vzniká příčka nová, skleněná, z Copilitů. Tvárnice ze stavebního skla světelně a do jisté míry i opticky propojují obě místnosti, zároveň však umožnují oddělení a soukromí pro zmíněný úkryt, který by měl sloužit jako pracovna a prostor pro cvičení. Naturální vzhled betonu, který je uvažován na dvou stěnách, se propojuje s přirozeně zelenkavou barvou skla copilitových tvárnic a společně tak vytvářejí dojem vody a skály, pro nás vodopádu ve skalách. Tento dojem „přírodního výjevu“ je dotvořen a umocněn použitím množství pokojových květin, barevné škály a jemnými tvary.

Princip zvětšení a provzdušnení je uplatněn také v hygienickém zázemí bytu. Ze stávající malé koupelny a dvou toalet vzniká prostornější koupelna obsahující jak vanu, tak sprchový kout; a jedna samostatná toaleta komfortní velikosti.

Tvrdost betonu je cíleně zjemňována interiérovými textiliemi, jednak podél copilitové příčky (pro možnost ještě většího soukromí) a navazující skříně, jednak v ložnici nově vytvořenou šatnou, oddělenou závěsem. Beton je ještě dále možno zjemňovat kresbami či dekoracemi.

Samozřejmostí v návrhu je umístění množství úložného prostoru, kromě zmíněné šatny jsou to vestavné skříně v chodbě, šatna v předsíni, úložný prostor v nové větší komoře a také skříň v pracovně, jejíž součástí může být pracovní stůl.  

To vše zabalíme do podoby tak, aby neznalému zůstal příběh zatajen do doby, než se ho dozví…

bottom of page