top of page

Klidná Divoká Šárka

Práce: kompletní rekonstrukce bytu, návrh a realizace interiéru

Návrh: 2023

Realizace: 2024

Příběh: Řešený byt se nachází v blízkosti rozsáhlé přírodní rezervace Divoká Šárka na území městské části Praha 6. Rezervace se rozkládá na skalnatých úbočích Šáreckého potoka a na stepích nad ním. Stepi postupně přecházejí do rozsáhlého lesa, a společně tak vytvářejí jeden z nejrozsáhlejších pražských parků.

V návrhu se inspirujeme jednak velkorysostí rezervace, jednak skladbou přírodních elementů – skála, stepi, lesy, louky. Snažíme se tak přenést atmosféru a vytvořit přírodní klidné útočiště ve velkoměstě.

Majitelé mají rádi přírodní materiály, lehce elegantní a lehce „rukodělné“ interiéry v kombinaci s příjemnou útulností a volností prostoru.

 

Motiv: Následujeme záměr vytvoření klidného útočiště, přírodní materiály tedy využíváme v jejich přirozené a jemné podobě. Důležitým motivem je hliněná omítka s řezankou (pro nás symbolem rozsáhlých stepí), v bílé barvě, která tradičnímu materiálu vtiskne moderní vzhled. Kombinována je se světlým dřevem na svislých nábytkových plochách (pro nás symbolem kmenů stromů v lese), kde využijeme kresbu dřeva ve svislé podobě, abychom podpořili a opticky zvýšili stropy a dostali do bytu vzdušnost. Podlahu navrhujeme v neutrální barvě světlé, stejně jako stropy. Na podlahu volíme teplou polohu světle šedé barvy, strop bílý. Vzniká tak kontrast stěn s podlahou a stropem, což ještě dále opticky zvyšuje prostor. Zároveň světlá podlaha příjemně odráží světlo vcházející do bytu. V materiálové kombinaci dále pracujeme s kamenem (symbolizujícím skály) v podobě kamenné desky na kuchyňské lince, případně na jiných místech a dekoracích. Do jednoduchosti vkládáme barevný akcent zapadajícího slunce nad hustými zelenými lesy.

A jako vycházející slunce prolneme drobné mosazné detaily…úchytky.  Řeka se nám do interiéru propisuje pomocí strukturovaného skla skříněk (které decentně kryje a sjednocuje různorodost obsahu uvnitř). To vše zabalíme do minimalistické podoby, tak aby příběh zůstal skryt na druhý pohled.

bottom of page